NAJPOPULARNIEJSZE RASY PSÓW. WEST HIGHLAND WHITE TERIER.

Opublikowano: 2015-05-15 15:23

West Highland White Terrier- pieszczotliwie zwany „Westie” to niewielki (7-10kg) terier, który od wielu lat cieszy się w naszym kraju olbrzymią popularnością.  Nic w tym dziwnego, ponieważ też żywy , zabawny piesek o wyglądzie łobuziaka bezwzględnie ujmuje nasze serca uroczym wyglądem i charakterem.

Wieloletnia popularność rasy sprawiła, że obok psów hodowanych w prawidłowym wzorcu rasy  (szorstki włos) sprzedaje się również  tańsze szczenięta o niepożądanym  włosie miękkim i watowatym. Takie pieski nie otrzymują wysokich lokat na psich wystawach, są również dużo trudniejsze w utrzymaniu. O ile szczeniak o włosie watowatym  jest  za młodu niesamowicie rozkoszny, to dorosły będzie  wymagał olbrzymich nakładów pracy aby utrzymać włos w minimalnej formie bez zażółceń i „oklapniętej” fryzurki. Szczeniak szorstkowłosy nie jest urodziwy jednak jego sierść nie będzie trzymać brudu i przy zachowaniu systematyczności kąpieli i trymowania będzie się zawsze przyzwoicie prezentować. Taki piesek w wieku dorosłym będzie się prezentował nienagannie, a na wystawach ma szansę otrzymać dobrą lokatę.

 

Niewielu z nas zdaje sobie sprawę z tego, że biały, uroczy West nie jest psem dla każdego  . Typowy terier o żywym temperamencie i silnej osobowości. Niezwykle uparty i energiczny  West Highland White Terrier  nie nadaje się dla początkujących  właścicieli, ponieważ wymaga konsekwentnego, aczkolwiek  wyrozumiałego prowadzenia.  Suczka Westa będzie nieco bardziej posłuszna, a przede wszystkim mniej skora do ucieczek. Samiec Westie nie omieszka skorzystać z okazji do ucieczki, szczególnie jeżeli  w okolicy zamieszka atrakcyjna psia panna.  Wielbiciele wypielęgnowanych ogródków mogą natomiast stanąć przed koniecznością zmierzenia się z problemem kopania dziur- w szczególności jeśli w naszym ogródku pojawi się kret lub rodzina nornic….

Warning: Undefined array key 0 in /usr/home/CHABA/domains/twojezoo.eu/public_html/wp-content/themes/staretwojezoo/single-post.php on line 20