PODRÓŻ Z PSEM.

Opublikowano: 2015-06-15 13:15

O czym musisz pamiętać zabierając psa na wakacje? – O zapasie ulubionej karmy …może? Tak- ale nie jest to jedyna, ani najistotniejsza sprawa.  Przygotowując się do wyprawy odpowiednio wcześniej oszczędzisz sobie i pupilowi sporo stresu, a podróż odbędziecie w spokojnej atmosferze.

NA POCZĄTEK

Jeśli Twój pies kiepsko znosi podróże samochodem (lepiej to sprawdzić zawczasu) to poproś weterynarza lub kup w sklepie zoologicznym preparaty ułatwiające podróż zwierzętom cierpiącym na chorobę lokomocyjną. Niektóre preparaty podajemy kilka godzin przed wyjazdem, inne zaczynamy dawkować już na kilka dni przed planowaną podróżą… dlatego dobrze zapoznaj się z ulotka informacyjna na opakowaniu.

Psiakowi przed wyjazdem nie podawaj nic do jedzenia- na czczo lepiej zniesie podróż i nie powinien wymiotować. Nie zapomnij również o zaaplikowaniu środków przeciwpchelnych i przeciwkleszczowych- odkleszczowa babeszjoza jest chorobą powszechną i o ciężkim przebiegu- lepiej zabezpieczyć zwierzę zawczasu, niż spędzić urlop zwiedzając miejscowe gabinety weterynaryjne .

PAKUJEMY…

Koniecznie zabierze ze sobą wszystkie dokumenty psa. Karty szczepień, książeczkę zdrowia, wszystko to, z czym zazwyczaj chodzisz do weterynarza. 
Pamiętaj, by spakować wszelkie leki, jakie twój pies bierze. To ważne, bo w mniejszych miejscowościach może nie być na miejscu gabinetu weterynaryjnego i kłopot z dostępem do leku gotowy. Możesz – jeśli masz miejsce – zabrać opakowanie ulubionej karmy Azora czy Saby. Wciśniesz też ulubione legowisko i miski? Super – pies poczuje się w nowym miejscu prawie jak w domu. 

Pamiętaj: jeśli wybierasz się w dłuższa podróż i przewidujesz, że w jej trakcie będzie ci się chciało pić, to śmiało weź też wodę dla psa. On też w nagrzanym aucie szybciej zaczyna być spragniony. Proponujemy również zakup specjalnego bidonu, który ułatwi pojenie zwierzęcia w podróży i nie zajmie dużo miejsca w bagażu podręcznym . 

PRZYPINAMY…

Należy zadbać o komfort zwierzęcia w aucie, ale przede wszystkim o to, by zwierzę nie przeszkadzało nam podczas prowadzenia pojazdu. Pamiętaj, że podczas wypadku każdy kilogram jest siedem kilo cięższy ,więc nawet Twój pięciokilogramowy York stanie się 30-kilogramowym pociskiem… Psiaka przypnij na tylnym siedzeniu specjalnymi pasami dostępnymi w sklepach zoologicznych, lub umieść w odpowiednio dużym transporterze (pies powinien móc w nim wstać i się obrócić) z funkcją przypinania do pasów samochodowych. Co 2 godziny rób postoje, by psiak mógł wyjść i rozprostować kości.

WAŻNE!!!

Nigdy nie zostawiaj psiaka w samochodzie z zasuniętymi szybami – po kilku minutach takie auto zamienia się w piekarnik… Jeśli widzisz, że ktoś zostawił w ten sposób zwierzę- masz prawo wybić szybę w samochodzie ! (O czym niezwłocznie należy powiadomić policję).

Warning: Undefined array key 0 in /usr/home/CHABA/domains/twojezoo.eu/public_html/wp-content/themes/staretwojezoo/single-post.php on line 20