PSIARZE KONTRA KOCIARZE.

Opublikowano: 2015-04-27 10:07

„Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu, człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał i kota, który będzie go ignorował”

Derek Bruce

 

Naukowcu z University of Texas w Austin doszli d wniosku, że naszymi preferencjami w odniesieniu  do wybranego gatunku zwierząt rządzą wrodzone cechy osobowości. Co za tym idzie, to czy jesteś psiarzem czy kociarzem mówi dużo o tobie i Twoich potencjalnych cechach charakteru.

 

Na podstawie ankiety udostępnionej w internecie,  właściciele psów  i kotów odpowiadali na szereg pytań odnoszących się do ich życia i osobowości. Do jakich wniosków  doprowadziła  ankieta?

 

Osoby deklarujące się jako zapaleni psiarze to ludzie otwarci z entuzjastycznym podejściem do życia. Cechuje ich  empatia i optymizm- co więcej wielu z nich deklaruje uprawianie różnorakich sportów. Są to z reguły ludzie  energiczni, ale również poukładani i obowiązkowi. Osoby deklarujące posiadanie psa wykazują  umiejętność planowania i dobrej organizacji czasu.

 

Kociarze wykazują natomiast szereg cech, które przypisuje się samym kotom. To jest niezależność, niechęć do podporządkowania się i nieumiejętność dopasowania się do zaistniałych sytuacji. Z reguły  kociarze to jednostki kreatywne i twórcze- nierzadko artyści.  Właściciela kotów mają również skłonności do popadaniu w melancholię i  częściej odnotowuje się wśród nich stany depresyjne.

 

Cóż badanie amerykańskich naukowców  już na pierwszy rzut oka wydają się mocno skonwencjonalizowane.  Psiarze uchodzą zatem za osoby energiczne, empatyczne i otwarte- natomiast kociarze są jednostkami izolującymi się od świata, melancholijnymi  introwertykami. Czy tak jest w istocie? Pamiętajmy  , że o tych cechach mówią nam jedynie nasze preferencje  (to czy wolimy psy, czy koty ) natomiast przy wyborze zwierzęcia często kierujemy się z goła innymi pobudkami niż nasze „widzi mi się”. Mianowicie koty są mniej inwazyjne dla mieszkańców blokowisk- łatwiejsze w opiece i tańsze w utrzymaniu, o przygarnięciu zwierzęcia nierzadko decydują również różnorakie koleje losu.  Często posiadanie psa, czy kota nie świadczy o tym, że jesteśmy zadeklarowanymi psiarzami, czy też. kociarzami.   

Warning: Undefined array key 0 in /usr/home/CHABA/domains/twojezoo.eu/public_html/wp-content/themes/staretwojezoo/single-post.php on line 20