WAKACJE, A CO ZPUPILEM? HOTELE DLA ZWIERZĄT.

Opublikowano: 2015-06-03 09:49

Nie zawsze na urlop możemy zabrać ukochanego psa lub kota, nie jest to jednak powód by rezygnować z wymarzonej podróży. Choć niedawno była to w Polsce nowość, na dzień dzisiejszy oferta hoteli dla zwierząt jest bardzo bogata, a miejsca te mają nam coraz więcej do zaoferowania.

 

CZYM KIEROWAĆ SIĘ PRZY WYBORZE HOTELU

– Ponieważ hotele dla zwierząt nie podlegają nadzorowi Państwowego Inspektoratu Weterynaryjnego sami musimy przekonać się, czy warunki tam panujące są odpowiednie dla zwierząt. Najlepszym wyjściem jest skorzystać z miejsca polecanego przez znajomych, którzy wcześniej zostawiali tam swoje zwierzęta- jeżeli nie jest to jednak możliwe, poszukajmy opinii internautów na temat danego miejsca na forach tematycznych.

– Upewnij się, jak często zapewniane są spacery i jak wyglądają wybiegi dla psów. Trzy krótkie spacery dziennie będą wystarczające dla małego pieska- kanapowca, lecz na pewno nie zaspokoją temperamentu dużego owczarka.

– Im mniej zwierząt przyjmuje hotel- tym lepiej. W takich miejscach rotacja personelu jest mniejsza i ma on indywidualne podejście do każdego zwierzaka. 

– Obejrzyj kojce i oceń warunki sanitarne w hotelu. Boksy zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne powinny być czyste i urządzone w sposób zapewniający zwierzętom poczucie bezpieczeństwa i przeciwdziałający nudzie.

– Upewnij się, czy w koszta pobytu zwierzaka wliczane jest wyżywienie- polecamy jednak zapewnić pupilowi własną karmę – oszczędzi to zwierzakowi dodatkowego stresu i zapobiegnie gwałtownym reakcjom przewodu pokarmowego na zmianę.

– Wybierz hotel, który oferuje całodobową opiekę nad zwierzętami- unikaj miejsc w których personel kończy pracę np. o 18 i od tej pory aż do rana nikt do zwierząt nie zagląda.

– Poznaj/Porozmawiaj z osobami, które będą bezpośrednio opiekować się Twoim pupilem.

– Jeśli do hotelu oddajemy kota, powinniśmy wybrać hotel przeznaczony specjalnie dla kotów, lub taki, gdzie kocie boksy są odizolowane od poszczekiwania i widoku psich pensjonariuszy.

CO POWINNO NAS ZANIEPOKOIĆ

– Brak umowy sporządzonej na piśmie

– Brak szczegółowego wywiadu ze strony przyjmujących na temat charakteru/temperamentu zwierzęcia

– Brak wymogów dotyczących szczepień, odrobaczeń, książeczki zdrowia

– Nieodpowiednie warunki sanitarne

WAKACYJNA WYPRAWKA

Dobrym pomysłem jest zaopatrzenie zwierzaka w wyprawkę do pensjonatu – jego komfort w dużej mierze zależy od zapewnienia mu warunków podobnych do tych, do których był przyzwyczajony.

Spakuj:
– zapas ulubionej karmy
– miskę
– kocyk
– ulubione zabawki
– koszulkę właściciela, przesiąkniętą jego zapachem.

Warning: Undefined array key 0 in /usr/home/CHABA/domains/twojezoo.eu/public_html/wp-content/themes/staretwojezoo/single-post.php on line 20