WARSZAWSKIE DNI AKWARYSTYKI.

Opublikowano: 2015-05-07 12:12

Warszawskie Dni Akwarystyki to największe wydarzenie akwarystyczne w Warszawie, które każdego roku odbywa się w trakcie Dni SGGW.

W tym roku w ramach wydarzenia odbędą się:

> II Warszawska Konferencja Akwarystyczna
Jest to najprawdopodobniej jedyna konferencja w Polsce, na której pojawią się wyłącznie prelekcje poparte badaniami naukowymi i osiągnięciami polskich akwarystów. 
Tematem konferencji jest szeroko pojęta akwarystyka. Nie zabraknie prelekcji dotyczących ryb, krewetek, raków, roślin akwariowych, chemii wody, oświetlenia oraz niepożądanego oddziaływania akwarystyki na środowisko naturalne (gatunki obce i inwazyjne Polski i Europy). 
Prelegentami będą głównie przedstawiciele polskich instytucji naukowych, w tym studenci i doktoranci. 
Wyniki uzyskane podczas konferencji naukowej zostaną zaprezentowane w monografii naukowej, która powstanie pod koniec roku.
W trakcie drugiego dnia konferencji przewidziany jest konkurs wiedzy akwarystycznej z nagrodami. Wyróżnimy także osoby aktywne w dyskusji.

> Warszawska Wystawa Akwarystyczna
Celem wystawy akwariów jest możliwie najlepsze zobrazowanie problemów poruszonych w trakcie konferencji naukowej. 
W tym roku nie zabraknie akwariów słonowodnych. Przewidujemy kilkadziesiąt zbiorników, z czego znaczną część będą stanowiły zbiorniki biotopowe.

> Spotkanie akwarystów 
W piątek po zakończeniu pierwszego dnia wydarzenia odbędzie się spotkanie akwarystów połączone ze zwiedzaniem warszawskiej starówki i wybranych sklepów akwarystycznych w Warszawie. Przy wspólnej kolacji z pewnością poruszony zostanie temat kolejnych edycji Warszawskich Dni Akwarystyki oraz naszych planów na przyszłość.

> Rajd rowerowy na orientację
Na prośbę gości, dla których będzie to pierwsza wizyta w Warszawie i okolicach przygotowaliśmy specjalną możliwość udziału w rajdzie rowerowym na orientacje, którego celem jest poznanie podwarszawskiego mikroregionu etnograficznego – Urzecza. 
Rajd odbędzie się 24 maja i będzie polegał na zdobyciu wyznaczonych obiektów zaprezentowanych na mapie. Będą to m.in. ruiny zamku w Czersku, bunkry, pałace oraz krajobraz (Chojnowski i Mazowiecki Park Krajobrazowy, Rezerwaty przyrody) i inne. Wśród punktów do zdobycia nie mogło zabraknąć festynów, gdzie uczestnicy rajdu mogą spróbować lokalnych, tradycyjnych wyrobów, poznać lokalne stroje i pieśni ludowe. 
Dla bardziej ambitnych organizujemy także bieg na 5km z pomiarem czasu. Całość zakończymy wspólnym ogniskiem oraz spływem tradycyjnymi łodziami po Wiśle.

> Ogólnopolski Konkurs Artystyczny „Akwarium dla Przedszkolaka”
Podczas drugiego dnia konferencji naukowej ogłosimy zwycięzców obu etapów organizowanego przez nas konkursu artystycznego oraz wręczymy nagrody uczestnikom. Przypominamy, że II etap konkursu trwa do 10 maja.

O Dniach SGGW
Każdego roku w połowie maja Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego organizuje na terenie kampusu Dni SGGW. W trakcie pikniku jaki organizujemy dla mieszkańców Warszawy i okolic oraz kandydatów na studia w naszej uczelni odbywa się wiele pokazów i imprez towarzyszących.
Odwiedzający w tych dniach naszą uczelnię będą mogli nie tylko oglądać stoiska wydziałowe, ale także wziąć udział w wielu atrakcjach przygotowanych przez studentów. Na centralnym placu uczelnianego kampusu odbędzie się mnóstwo pokazów i występów artystycznych uczelnianych zespołów. Zarówno dzieci jak i dorosłych zapraszamy do mini zoo, na pokazy wielu różnych zwierząt (m.in. ptaków drapieżnych), w tym hodowli alpak.

Zapraszamy
Pracownia Ichtiobiologii i Rybactwa SGGW w Warszawie
Hodowla Krewetek Akwariowych Kumak Shrimp

Gdzie? 
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
Nowoursynowska 166 Budynek 8
Warszawa

Kiedy? 
22-23 maja, w trakcie Dni SGGW

II Warszawska Konferencja Akwarystyczna
Piątek: 10.00 – 16.00
Sobota: 10.00 – 16.00

Warszawska Wystawa Akwarystyczna
Piątek: 10.00 – 17.00
Sobota: 09.00 – 16.00 

Wstęp wolny 🙂 

Kontakt:
Rafał Maciaszek
rafal.maciaszek@kumakshrimp.pl
+ 48 798 763 792

Warning: Undefined array key 0 in /usr/home/CHABA/domains/twojezoo.eu/public_html/wp-content/themes/staretwojezoo/single-post.php on line 20