Z PSEM NA PLAŻĘ

Opublikowano: 2015-06-18 10:30

Do niedawna planując wakacje nad polskim morzem rzadko uwzględnialiśmy w swych planach naszych czworonożnych przyjaciół. Na większości nadmorskich plaż obowiązuje zakaz wyprowadzania psów- o tym wszyscy doskonale wiedzą. Jednak kurorty wypoczynkowe z roku na rok coraz bardziej zwracają się w kierunku potrzeb urlopowiczów, którzy pragną  spędzić wakacje z całą rodziną- również tą czworonożną częścią . W największych miejscowościach wypoczynkowych wydzielono specjalne plaże na które można uczęszczać razem z psami- co prawda również na nich pies powinien przebywać na smyczy, jednak zaopatrzając się w długą, kilkunastometrową linkę treningową z możliwością wbicia jej w ziemię- nie musi być to problem, a nawet udogodnienie.  Na plażach wyznaczonych dla psów i ich właściciel ustawione są kosze z pojemnikami na psie kupy. Ich zadaniem jest ułatwienie właścicielom sprzątanie po swoich pupilach, ale również skierowanie ich uwagi na fakt, że niesprzątana „psia plaża” stanie się w niedalekiej przyszłości miejscem odrazy, a nie wypoczynku jeżeli wszyscy właściciele nie przymierzą się sumiennie do sprzątania po swych czworonogach.

 

Plaże dla psów funkcjonują w Świnoujściu, Międzyzdrojach, Pobierowie, Pustkowie, Trzęsaczu, Rewalu, Niechorzu, Pogorzelicach, Radzikowie, Kołobrzegu (w pobliżu osiedla Podczel oraz hotelu Baltic Plaza), Darłowie (plaża zachodnia i wschodnia w Darłówku), Rowach, Jastarni, Sopocie (od 18:00-24:00), Brzeźnie. W Gdyni jest już parę plaż dostępnych dla psów: w dzielnicy Kolibki, na Babich Dołach (na granicy z Oksywiem) oraz w Gdyni Orłowie (ok. 1km od mola w kierunku Sopotu). Od tego roku w Gdańsku wypoczynkiem z psem można cieszyć się na plaży w Brzeźnie, na wschód od wejścia nr 34, tuż za Parkiem Haffnera.

Podczas wylegiwania się na plaży apelujemy o otoczenie czworonogów troskliwą opieką. Nasze psy się nie pocą więc bardzo łatwo ulegają przegrzaniom. Podczas kilkugodzinnego wypoczynku na plaży warto zadbać o zacienione miejsce wypoczynku dla psiaka, ewentualnie bardzo dobrym rozwiązaniem jest rozstawienie plażowego mini-namiotu dla dzieci bądź zwierząt. Miska ze świeżą, czystą wodą  jest oczywiście nieodzownym elementem naszego plażowego ekwipunku. . Jeżeli zwierzę pragnie ochłodzić się w morzu nie należy dopuścić do gwałtownego zanurzenia się w lodowatej wodzie –może to spowodować szok termiczny .

Pieski, które nie są doświadczonymi pływakami- w szczególności psy ras małych, które mogą mieć problem z unoszeniem się na falującej wodzie wartko zaopatrzyć w kapok/kamizelkę bezpieczeństwa. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele produktów tego typu- warto jednak wybrać taki, który jest lekki i nieinwazyjny dla psiaka tak, aby jego konstrukcja nie  usztywniała nadmiernie zwierzęcia, a w ciało nie wpijały się niewygodne paski.

Warning: Undefined array key 0 in /usr/home/CHABA/domains/twojezoo.eu/public_html/wp-content/themes/staretwojezoo/single-post.php on line 20